top of page

Aktualności

XX Jubileuszowe Święto Podgrzybka

W sobotę 9 września na Stanicy nad rzeką Wartą w Międzychodzie odbyło się XX Jubileuszowe Święto Podgrzybka. W inauguracji imprezy wziął udział burmistrz gminy Międzychód Krzysztof Wolny, burmistrz gminy Skwierzyna Lesław Hołownia, starosta międzychodzki Rafał Litke, nadleśniczy Nadleśnictwa Międzychód Sylwester Morawiak, poseł na Sejm RP Zbigniew Ajchler oraz przedstawiciele nadleśnictw w Puszczy Noteckiej. Towarzyszył temu wyjątkowy Ceremoniał Myśliwski w wykonaniu Zespołu Trębaczy Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Goraju.

XX Jubileuszowe Święto Podgrzybka

Dożynki Łężeczki 2023

W sobotnie popołudnie 2. września w Łężeczkach nad Jeziorem Chrzypskim odbyły się dożynki wiejskie. Jako rolnik od wielu lat gospodarujący na pobliskich polach, z wielką radością wziąłem udział w tym święcie.

Dożynki Łężeczki 2023

Dożynki Izdebno 2023

W sobotnie popołudnie 2. września w Izdebnie pod Sierakowem odbyły się dożynki wiejskie. Izdebno, z uwagi na siedzibę moich firm, jest mi niezwykle bliskie. Dlatego też z wielką przyjemnością biorę udział w takich właśnie wydarzeniach.

Tymi słowami zwróciłem się do miejscowych rolników, starościny i starosty dożynek, sołtysa, władz gminy Sieraków oraz mieszkańców Izdebna:

Dożynki Izdebno 2023

Dożynki Gminne i Parafialne parafii Chrzypsko Wielkie

W tym roku Dożynki Gminne i Parafialne parafii Chrzypsko Wielkie odbyły się w sobotę 26 sierpnia nad Jeziorem Chrzypskim w Chrzypsku Wielkim. Tym razem współorganizowało je sołectwo Śródka - Strzyżmin. Dożynek w takiej scenerii, nad jeziorem przy blasku słońca nie ma nigdzie.

Dożynki Gminne i Parafialne parafii Chrzypsko Wielkie

Eko Piknik

W sobotę na Marinie w Obornikach wraz z Fundacja "Ratuj Ryby", odbył się Eko Piknik.
Najważniejszym celem było zebranie środków dla chorego Olka.

Eko Piknik

Święto Policji w Pile

30 go lipca miałem zaszczyt uczestniczyć w Świecie Policji w Pile.

Serdecznie gratuluję wszystkim awansów! Praca Policji jest ważna i powinna być doceniana bo to oni czuwają nad naszym bezpieczeństwem często rezygnując z własnego

Święto Policji w Pile

Dni Wędzonej Sielawy

W dniach 22-23 lipca w lipcowy weekend w malowniczej scenerii Jeziora Chrzypskiego odbyły się tradycyjne, już XXXIII Dni Wędzonej Sielawy. Impreza o długoletniej tradycji przyniosła, jak zawsze, wiele sportowych emocji, kulinarnych doświadczeń i muzycznych przeżyć. Dziękuję za zaproszenie wójtowi Chrzypska Panu Edmundowi Ziółkowi, bardzo miło było również spotkać Michała Zielińskiego - Wojewodę Wielkopolskiego.

Dni Wędzonej Sielawy

„Od rolnika do polityka”

Jaki tak naprawdę powinien być polityk? Na czym się znać? Jak powinien rozumieć swoją rolę i zawód, najczęściej opłacany z podatków obywateli?
Czy tak jak pracodawca zwalnia nieefektywnych pracowników, wyborcy nie powinni zwalniać tych, którzy ich zawiedli?

„Od rolnika do polityka”

Dni Sękowa 2023

W upalny, lipcowy weekend, miałem przyjemność przekazać rower osobie, która wygrała w loterii.
Festyn Dni Sękowa odbywa się co roku w gminie Duszniki. Za każdym razem na mieszkańców czekają atrakcje: rajdy, zabawy z klaunem, wizyty znanych piłkarzy.
Tak było w tym roku.
Serdecznie dziękuję za możliwość udziału w tak sympatycznym towarzystwie mieszkańców.

Dni Sękowa 2023
bottom of page