top of page

O mnie

Zbigniew Ajchler, mieszkaniec Sierakowa i Mylina, absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu, przedsiębiorca rolny. Od ponad 42 lat zarządza spółdzielczymi zakładami rolnymi w Izdebnie gm. Sieraków i Lubosinie gm. Pniewy, prowadzi własne gospodarstwo rolne w Karminie gm. Pniewy. Pomysłodawca i współzałożyciel sieci gospodarstw demonstracyjnych w Wielkopolsce, do której też należą obie spółdzielnie.

 

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej VIII kadencji. Wybitny agroprzedsiębiorca 2015. Pierwszy Laureat Nagrody Pracy Organicznej Głosu Wielkopolskiego. Prezydent Loży Laureatów Nagrody Gospodarczej Województwa. W 2010r. odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, przyznanym przez Prezydenta RP za wybitne osiągnięcia w rolnictwie oraz pracy na rzecz rozwoju naszego regionu. W 2013r. uhonorowany przez Prezydenta tytułem Złoty Inżynier NOT. oraz tytułem Wzorowy Agroprzedsiębiorca 2013 roku.

 

Medycyna to jedno z największych pozazawodowych zainteresowań, zaraz po odnawialnych źródłach energii, których jest pasjonatem.

Od lat pomaga ludziom z dużym zaangażowaniem i satysfakcją – uważa to za dopełnienie sensu życia. W życiu prywatnym zawsze znajduję czas na sport, przede wszystkim tenisa ziemnego i stołowego. Od kilkunastu lat jest organizatorem cyklicznych turniejów w tych dyscyplinach w Sierakowie, Szamotułach i Dusznikach Wlkp. Rodzina stanowi największy skarb, żona Maria, wnuczka Zosia i Emilka oraz wnukowie Adaś i Aleks to najlepsze lekarstwa na wszelkie dolegliwości.  

Swoją aktywność jak i ogromne doświadczenie chciałbym przeznaczyć dla rozwoju naszego regionu i kraju.

bottom of page