top of page

Organizacja wydarzeń sportowych

Sport to doskonały sposób na aktywizację lokalnej społeczności, dlatego z wielkim zapałem angażuję się od lat w organizację turniejów sportowych młodzieży i dorosłych, takich jak Ajchler Cup czy Turniej Tenisa Stołowego w hali sportowej Dusznikach prowadzony w ramach Memoriału Kazimierza Bartoszaka.

 

Memoriałowi przedwcześnie zmarłego Kazimierza Bartoszaka towarzyszą sponsorowane przeze mnie zawody. Ich celem jest upamiętnienie wielkiego człowieka, trenera oraz propagatora kultury sportowej w naszym regionie, dla którego tenis sportowy zawsze był wielką pasją. Miałem zaszczyt być uczniem Kazimierza Bartoszaka, który w moich rodzinnych Dusznikach uczył historii i WF-u. Chciałbym by inspiracja, którą przekazywał młodym ludziom przetrwała w formie w turniejów sportowych.

 

Od pięciu lat finansuję zawody na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dusznikach nazwanej imieniem Bartoszaka i byłem zaangażowany w reaktywację zwyczaju upamiętniania zmarłego trenera, który to zwyczaj na długi czas został zaniechany.

 

W tegorocznych rozgrywkach wzięło jednak udział 450 uczestników, w tym uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Opalenicy, Lwówka, Kuślina i Dusznik. Dusznicka Hala sportowa ma długą tradycję zawodów tenisa stołowego, która rozpoczęła się niedługo po śmierci jej obecnego patrona. W Ośrodku rozwijają się także inne dyscypliny sportowe, jak lekkoatletyka czy piłka nożna, ale turniej tenisowy zawsze ściąga do Dusznik największą liczbę uczestników.

 

Gościem specjalnym tej edycji turnieju, który przybył z mojej inicjatywy, był Lucjan Błaszczyk – 11-krotny Mistrz Polski, druga w kraju rakieta po Andrzeju Grubbie. Znany zawodnik zademonstrował przed wszystkimi uczestnikami swoje możliwości. Nagrody dla zwycięzców turnieju wręczał też lekkoatleta i rodowity Duszniczanin Piotr Lisek, medalista Mistrzostw Europy i Świata.

 

Kazimierz Bartoszak zmarł na zawał podczas rozgrywek mistrzowskich województwa wielkopolskiego. Jednym z jego wielkich marzeń była organizacja Mistrzostw Wielkopolski Nauczycieli w Tenisie Stołowym. Zależało mi bardzo, by zostało zrealizowane, dlatego w tym roku – po raz drugi z rzędu – z mojej inicjatywy obok turnieju dla uczniów odbyły się rozgrywki nauczycielskie. Ich poziom jest niezwykle wysoki i wierzę, że wkrótce urosną do rangi dużego i ważnego wydarzenia sportowego.

bottom of page